Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pod-plyta.wodzislaw.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.agnus.do-kontrola.olecko.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.carbone.do-kontrola.olecko.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Leporinus Lenguaje_de_programación_esotérico Institucio_Catalana_de_Genealogia_i_Heraldica La_flagelacion_(Piero_della_Francesca) Join_(Unix) Isabel_Allende_Llona La_taberna_del_Buda Jardín_Botánico_Alpino_"Esperia" Isomería_de_función Joan_Herrera_Torres La_Voz_de_un_Angel Leyes_nacionales_de_discapacidad_(Argentina) Khan_Abdul_Ghaffar_Khan L'isola_disabitata_(Astarita) Lemúr_de_cola_anillada José_Carlos_Adán Interés_superior_del_niño Jacob_Levy_Moreno Leopoldo_Sánchez Ledoño_(San_Pedro) Instituto_Universitario_Experimental_de_Tecnologia_Andrés_Eloy_Blanco Lista_de_exonimos_españoles_para_topónimos_de_Norteamerica Kerepakupai-merú Lamium_petitinum Limerick_(Maine) John_Bradley Literatura_emblemática Lev_Termen It's_my_life_(canción_de_Bon_Jovi) La_Cacería_del_Caballero John_Ketch Linyphia_tridens Jumbo_(grupo) John_Locke_bot La_Masó_(Tarragona) Landry_N'Guémo Jose_Maria_Bocanegra José_Silverio_Nunez Limodorum_simpsonii José_Vicente_Hernandez_Fernández La_138 L_A.V._Olmedo-Zamora-Galicia Jose_Guell_y_Renté Jesus_Berrocal-Rangel Johnny_I_Hardly_Knew_Ye Janaína_Dutra King_of_kings Jose_Calderón_(baloncestista) Jones_de_Isabela Juan_Mauricio_Rugendas Jaime_Gimeno Jorge_Juan_y_Santacilla Juan_Ernesto_Alemann La_cagaste_.._Burt_Lancaster_(álbum) Ishbiliya

html map