Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.pomorskie.milordzik-kat.edu.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.slaskie.milordzik-kat.edu.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.wielkopolskie.milordzik-kat.edu.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Orlando_Avila Otolophus Ornithogalum_bifolium Palomilla_dorso_de_diamante Paseo_Sagasta Pep_Bruno_Galán Pico_(anatomía) Potentilla_incana_var._arenicola PR:ENFER/L Plaza_Mulato_Gil_de_Castro Omotesandō_Hills Nectandra_hirtella N-126 Oncidium_bicameratum Palazzo_Marino Ouilly_du_Houley Paisaje_cultural_y_botanico_de_Richtersveld Nezignan-l'Evêque Nuevo_Juan_de_Grijalva Parque_Américo_Vespucio_Oriente Piruli Pacto_por_la_Libertades_y_contra_el_Terrorismo Paolo_Hurtado Médico_Forense Palacio_de_la_Union Pablo_Tobón_Uribe New_Windsor_(Maryland) Panicum_californicum Plasticidad_celular Objetos_de_Memorias_de_Idhun Police_(Polonia) Octarrhena Peninsula_Izu Operacion_Hibrida_de_la_Union_Africana_y_las_Naciones_Unidas_en_Darfur Pierre_Drieu_La_Rochelle Orden_del_Espíritu_Santo_del_Nudo Nauclea_microcephala Pasterizar Orden_de_la_terraza Paris_Hilton's_Jewel_Jam Paranapane Penicilina_V Pedro_Acevedo-Rodriguez Partido_Laborista_Jamaiquino Nancy_sur_Cluses Nordic_Optical_Telescope Nación_del_Fuego Parque_El_Calvario Orciprenalina Oliveiro_Jesus_Alvarez_Gonzalez Nicolas_Martínez Nueva_Vía Piedra_de_sillería Pegaso_(constelacion) Ocapi

html map