Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Veronica_Mars Washingtonville_(Nueva_York) Ciudad_Estado Valladolid_(circunscripcion_electoral) Virage_fotográfico Zviazda Cliffside_Park Ada_Aimée_de_la_Cruz_Gonzalez Coatesville_Area_School_District Cicloral Chateauroux_Classic_de_l'Indre Abastimiento Willy_Hernangomez Ace_crusher Alaton Volume_1 Xanthophorus_nepalica Verner_Järvinen Cistus_ladanifer_f_inmaculatus Aeropuerto_de_Tokio Acacia_tortilis According_to_jim Colina_(León) Velez_Sarsfield_(Club_Atlético) Chief_Executive_Officer_(CEO) Adil_Chihi Virgen_de_la_Granada Valdomiro_López Club_Deportivo_Gallitos Chthonius_polychaetus Chicharo_salvaje Colón_F.C. Concurso_de_mates_de_la_NBA Abrazadera_de_tubo Comisiones_Obreras_(CCOO) Venevisión_(Chile) Club_Ciclista_Lima_Association Chełminek Aeropuerto_de_San_José_de_Costa_Rica Alberto_Andrango A_357 Víktor_Ambartsumian Valores_de_contorno Charenton-le-Pont Alejandra_Guzmán_En_Vivo_(álbum_de_Alejandra_Guzmán) Aldea_de_Tállara Club_Polideportivo_Cacereno Condado_de_Bjelovar_Bilogora Christian_Seve Agence_des_services_frontaliers_du_Canada Acharya_Rajneesh Vino_del_condado_de_napa Vafþrudnismál Yassine_Benzia Vuelta_al_Táchira

html map