Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.maximis.ta-potrzeba.kazimierz-dolny.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.paribus.ta-potrzeba.kazimierz-dolny.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.venerabile.ta-potrzeba.kazimierz-dolny.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

ISA Monasterio_de_Santa_Cecilia Archipiélago_de_Les_Saintes Icchō_Itō Historial_de_partidos_de_la_Seleccion_de_fútbol_de_Panama Angel_Parra_(album) Auditorio_Miguel_Delibes Hospital_General_de_Santiago_Ixcuintla Mortadelo_y_Filemon_Las_criaturas_de_cera_vivientes Anahaw Grotrian_-_Steinweg Asturiana_de_la_montaña Hieros_Gamos Monasterio_de_San_Martín_(Albelda_de_Iregua) Asociación_de_escritores_marroquíes_en_lengua_española Hyphaenia_rubra Ichiroku Antonio_Albacete Avalon_sunset Motu_nui Mozota Hispodonta_elegantula Anagennisi_Football_Club Héroe_de_Leyenda Astérix_el_Galo_-_¡El_cielo_se_nos_cae_encima! Heinz_Gildemeister Argostemmateae Morlac Gruta_de_lourdes Arbolado Mldonkey Ibrahim_Ferrer Anne_Edwards Angela_González_Benitez Australian_Tropical_Rainforest_Plants Ateo_agnóstico Monasterio_de_san_pedro_de_eslonza Antonio_Liminana_Lopez Gueorgui_Asparuhov Misión_jesuítica_de_Santa_Ana Monte_Sacro Guerra_contra_Peru_y_Bolivia Arasanz Hawley_(Texas) Monterrey_Consensus Hockinia_montana Another_day_in_paradise Hoya_del_Toril Autopistas_interurbanas_de_Espana Hollywood_Bowl_Orchestra Homo_cosmicus Aulnay-la-riviere Antonio_Gutiérrez_Mata Asno_andaluz_cordobés Hannes_Alfven

html map