Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.andron.ta-drewno.opoczno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.carbone.ta-drewno.opoczno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.cogito.ta-drewno.opoczno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ahora_(album_de_Pedro_Aznar) Yundi_Li Vallant-Saint-Georges Acuerdo_de_Postdam Videojuegos_por_turnos Comité_de_Aviación_Interestatal Xenophon_(cráter_lunar) Victoria_de_Sajonia_Coburgo-Gotha,_Emperatriz_de_Alemania Cisterna_de_binbirdirek Adrian_Jose_Hernandez_Acosta Vichy_(Allier) Club_Voleibol_Vall_d'Hebron Wichi_(Chaco) Vega_Gimeno Al-Hilal_Kaduqli Volcan_de_Pacaya Clavo_(planta) Al_Yumhūriyya_al_Yazāiiriyya_ad-Dīmuqrātiyya_ash-Sha`biyya_Tigduda_tamegdayt_taɣerfant_tazžayrit_République_algérienne_démocratique_et_populaire Agaloma_olivacea Vicente_Salvador_Gómez Ciryon Wycliffe Compsothespis_zavattam Africa_Sub-sahariana Aeropuerto_Nacional_José_Maria_Yáñez Abbie_Hoffman Viñedo_de_Provenza Abu_bahr_cafwan_ben_idris Aerogenerador_aéreo ZiLOG_eZ80. Verjnearmiánskaya_Jobza Vidrio_lechoso Chongo_zamorano Vicente_B._Joga Agustin_Lara Clematis_crassifolia Congridos Colonizacion_de_America_del_Norte Combate_de_pangal Chuō_Tokyo Zohar Confederación_de_Federaciones_Deportivas_Españolas Aeropuerto_Federico_García_Lorca_Granada-Jaen Al_Batani Contratacion_pública_de_Espana Villamuñio Cladoceros Claudia_Rodriguez Ciclovías_en_el_Gran_Concepción Yehuda_ben_Moses_ha_Cohen Colombo_(Brasil) Acido_fumárico Ailanthus_sinensis Ciutadans Valdeínigos

html map