Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.alius.to-takze.nowaruda.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.candida.to-takze.nowaruda.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.credite.to-takze.nowaruda.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Blood_and_Wine Challenger_de_Cordenons Buffy_the_Vampire_Slayer Bataung Bernay_(Eure) Cambozola Campanuloides Billete_de_200_euros Carrù Brisbane_Bears Batallas_de_India_Muerta Campeonato_Europeo_de_Patinaje_Artistico_sobre_Hielo_de_1951 Castelltercol Cart_negre Calidon_(desambiguacion) Cantando_por_un_sueño:_los_reyes_de_la_canción Billete_de_100_dolares_estadounidenses Capa_de_hielo_de_la_Antartida Castillo_de_Santa_Ana_(desambiguación) Carazo Camphora_mauritiana Carlos_Bustelo_García_del_Real Bandera_de_la_República_de_Macedonia_ARYM,_FYROM Castilleja_del_campo Cardo_maria Borago Banesco_(Panamá) Canton_de_Theze Centro_Cultural_de_Espana_en_Buenos_Aires Catálogo_filatélico Catedral_Basílica_Metropolitana_de_Medellín Betalactamasa Catedral_Metropolitana_de_Managua Blerim_Dzemaili Budgie Bartomeu_Terradas Cephalophus Bandera_de_Chone Brooker Caricina_paradoxa CRAMA Campeonato_Mundial_de_futsal_de_la_AMF_2011 Bolos_en_los_XXI_Juegos_Centroamericanos_y_del_Caribe Boissise-la-Bertrand Brimbre Ceracupes_arrowi Bajada_del_Águila Carl_Curt_Hosseus Campo_de_Mayo_(campo_de_concentracion) Cefeo_(constelación) Burgo_de_Osma-Ciudad_de_Osma_(Soria) Biologia_evolucionista Canal_7_(la_Television_Publica) Calle_14-Union_Square_(estacion) Basílica_de_san_lorenzo_de_florencia

html map