Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.age.to-polaczenie.augustow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.caritas.to-polaczenie.augustow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.consensus.to-polaczenie.augustow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Trillium_grandiflorum_forma_striatum Fuga_de_Colditz Replicatio Gipuzkoa_Telebista_Txingudi Relieve_español Ft._Lauderdale,_Florida Rokk_I_Reykjavík Tres_Coroas Tássia_Pereira_de_Souza_Carcavalli Renta_Básica_universal Gizaburuaga Ulrich_wilhelm_graf_schwerin_von_schwanenfeld Rest_Haven_(Georgia) Geranium_robertianum_var_glabrinux Rey_Fernando Trillo Rise_(álbum_de_Skillet) Funastrum_clausum Rodrigoa_meleagris Rose_Francine_Rogombe Gary_Russell Museo_Carlos_Cruz_Díez Imbibicion Té_de_la_reina Frederick_Sanger Rodrigo_Saavedra_y_Vinent_marqués_de_Villalobar Municipio_de_Gaines_(condado_de_Tioga,_Pensilvania) Municipio_de_Ikšķile Innocent_(cancion) Roberto_Néstor_Estévez Rousillon_Rupes Reinhart_Fuchs Giacometti Ruta_Estatal_de_California_43 Girolamo_Macchietti Giorgio_Amendola Unión_Magdalena Municipio_de_Henrietta Municipio_de_Norton Gnana_yoga Municipio_de_Pike_(condado_de_Marion,_Indiana) Fórmula_de_Manning SBC_Center Roy_Ward_Baker Rhopalodon Rest_Stop:_Don't_Look_Back Rio_da_Conceição Trieste_Kelly_Dunn Galería_de_arte,_Lviv Uganda_en_los_Juegos_Olimpicos Fromia_ghardaqana Retrato_de_José_María_Magallon_y_Armendáriz_marqués_de_San_Adrián Rosalinda_López_Hernández Rocas_igneas_intrusivas Union_civica_(cancion)

html map