Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.do-czesc.radom.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.armis.w-upadek.suwalki.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.cadit.w-upadek.suwalki.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Independencia_de_la_America_Hispanica Rodnikovskaya Robbie_T Municipio_de_Douglas_(condado_de_Shelby,_Iowa) Universidad_de_los_Emiratos_Arabes_Unidos Rhaphiolepis_rubra Río_Illinois Idris_de_libia Municipio_de_Cleveland_(condado_de_Hamlin,_Dakota_del_Sur) Franz_Graf_Conrad_von_Hötzendorf Fuerte_de_Curuzu Imperio_Bulgaro Roslyn_(Nueva_York) Furazolidona Fútbol_de_Italia Municipio_de_Lucy_(Dakota_del_Norte) Rodolfo_I_de_Habsburgo Tuburan_(Cebú) Rosa_Ferrando_Galiana Tregnago Municipio_de_Silver_Creek_(condado_de_Cass,_Míchigan) GNOME_Shell Uroplata_reducta Municipio_de_Union_(condado_de_Doniphan,_Kansas) Tönissteiner-Colnago Un_poco_de_tu_amor Inigo_Lopez_de_Mendoza_(militar) Río_Dja Félines-sur-Rimandoule Gimialcón SLSA Trillium_grandiflorum_forma_striatum Municipio_de_Castle_(condado_de_McPherson,_Kansas) Rio_Umia República_Checa_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Pekín_2008 Rock_'n'_Roller Tres_con_tango S_T_A_L_K_E_R.:_Shadow_of_Chernobyl Municipio_de_Lyon_(condado_de_Lyon,_Iowa) Remy_Vercoutre VIP_Noche Téléstars_F.C. Individual_Choice UPS_Airlines Ing._fisica Trochilus_aquila Riolo_Terme Ruta_Provincial_3_(Formosa) Ga-Ra-Ku-Ta_,_Mr._Stain_on_the_Junk_Alley Union_Democratica_por_la_Republica Roadkill_Bill Universidad_de_Cádiz Municipio_de_Meredith_(condado_de_Wake,_Carolina_del_Norte) Garcia_Vigil Trigonitis

html map