Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.biznes2biznes.com.pl/tag/wyznanie-crossa-chomikuj/ makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.biznes2biznes.com.pl/tag/biznes2biznes/ zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.brazildabola.net.pl/tag/hubert-bola/ wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

José_de_Mazarredo_Salazar La_puta_respetuosa Janelle_Jamer Lago_Seul Las_Peñas_(Guayaquil) Lights_Out_(Cancion_de_Rick_Astley) Jasione_perennis_f._megacarpaea Le_Cloitre-Saint-Thegonnec LAV_Colonia-Aquisgran Las_muy_ricas_horas_del_duque_de_Berry La_feria_de_las_vanidades Jorge_Ibáñez_(músico) Instituto_de_Nutricion_y_Tecnologia_en_Alimentos_de_la_Universidad_de_Chile Jeppener J.L.Gentry Jurassic_Park_Operation_Genesis Keiichi_(¡Oh_Mi_Diosa!) Koruna_ceska Intervención_Estadounidense Krusty_the_Clown Jacob_Senleches Jose_Maria_Cabral La_Nina_de_la_Mochila_Azul Liga_de_Fútbol_de_Pergamino Laportea_aestuans Jardines_de_son_berga_nou Ley_de_Organización_y_Atribuciones_de_los_Tribunales_de_1875 Le_Meillard Juicio_Final_(Bosco,_Viena) La_Düsseldorf_(album) Jaume_bru_i_vidal Ley_38_1999_de_5_de_noviembre_de_Ordenacion_de_la_Edificación José_Maria_Ponce_de_Leon Jose_Ortuno La_Adoración_de_los_Reyes_Magos_(Gentile_da_Fabriano) Jaume_Font_Barceló John_Martin_(editor) Le_Pen Littleville_(Alabama) Li_Pai Kurfürstendamm La_evolucion_de_los_Daleks Jean_Antoine_Marie_Idrac L'ubomír_Jahnátek Lie_with_me Jose_Enrique_Martínez_Fernández Jaimes_Sabines_Gutierrez Juegos_Olímpicos_de_1980 Libreta_de_inscripcion_marítima Jardines_y_Plantación_Magnolia Isshin_ryu Inés_Duarte,_secretaria Julieta_Gomez_Paz Lamio Lisandro_Arbizu

html map